Екскурсія в Шарівку

sharovka

Символ Слобожанщини – автобусна екскурсія з Кременчука в Шарівський палац, Харківська область


У вартість входить:

  • Проїзд комфортабельним автобусом по маршруту
  • Екскурсійний супровід по маршруту
  • Страхування пасажирів

У вартість не входить:

  • Вхідні квитки
  • Особисті витрати
  • Харчування

Автобусна екскурсія в Шарівку з Кременчука

На честь 85-річчя Харківської області Нацбанк викарбував пам’ятну монету, на реверсі якої зображено Шарівський палац – символ Слобожанщини. Цю розкішну будову називали «Білим лебедем».

Історія Шарівки бере початок з 1700 р коли осавул Охтирського полку Матвій Шарий отримав дозвіл заснувати хутір.

Історія палацу почалася в 1830-х роках, коли Шарівку отримав у володіння поміщик Петро Ольховський. Він стежив за тодішніми архітектурними трендами і побудував палац в нео-готичному стилі за західноєвропейським зразком. Подейкують, що він був не дуже хорошим господарем і запустив садибу. Але волею долі і на щастя жителів Шарівки, орієнтовно в 1860 році він програв палац в карти. З тих пір почалися часи панування німців, які принесли багато нового, екзотичного і прогресивного на ці землі.

На жаль, від колишньої пишноти двоповерхового замку-палацу мало що залишилося. На превеликий жаль час його не пощадив. Але навіть те, що ми побачимо, приголомшує своєю величчю і красою. Парадний вхід прикрашений витонченими восьмигранними вежами зі шпилями. У замку налічується 26 кімнат. За тодішніми мірками це був королівський розмах. До наших днів також зберігся кабінет барона з меблями і бібліотекою.

А чого тільки вартий прилеглий до палацу парк з його алеями, геометричною формою клумб. Гуляючи вздовж парку, ви обов’язково побачите багатовікові дуби з широкими гілками і могутніми кронами. Верхня тераса являє собою майданчик з квітниками і великим фонтаном. Нижче, по схилу, розташувалися ще 3 широкі тераси з парадними сходами, що спускаються до невеликого ставка.

Ви почуєте легенди замку, побачите «камінь любові» і «камінь зради».
Автобусна екскурсія в Шарівку з Кременчука вам напевно запамятається. Неповторний вигляд цих місць залишиться з вами назавжди і вам захочеться ще раз повернутися сюди.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори