Пирогово

Пирогово
750 грн.
Пирогово
1 активный день

Захоплюючий одноденний автобусний тур до головної етнографічної перлини країни, Пирогово – музею народної архітектури та побуту під відкритим небом.


В вартість входить:

  • Проїзд автобусом по маршруту
  • Екскурсійне обслуговування по маршруту
  • Вхідні квитки+екскурсія
  • Страхування пасажирів


В вартість не входить:

  • Особисті витрати
  • Харчування

Программа

ЧасОпис
06:00Сбір групи на Амсторі
6:15Виїзд з Кременчука
11:00-16:00Відвідування музею під відкритим небом
21:00Прибуття до Кременчука

Автобусний тур до Пирогово

Музей під відкритим небом Пирогово розкинувся на майже 150 гектарах, що вмістили понад триста експонатів. Кожна експозиція наочно демонструє архітектуру і побут окремих регіонів країни. Музей отримав найменування за назвою села, яке існувало тут у сімнадцятому столітті. У цьому унікальному місці протягом одного дня можна побачити різні куточки України, побачити і відчути побут жителів Полісся, Карпат, Слобожанщини та інших місць, перенесясь в 17-20 сторіччя. Екскурсія в Пирогово – це справжня подорож у часі, знайомство з культурою, побутом і традиціями.

Вітряні і водяні млини, храми, ремісники (ткачі, гончарі), зайняті своїми справами – все це відтворює неповторну історичну атмосферу українського села. Можна особисто допомогти мельника або гончару, випробувати свої сили в ковальській справі або верховій їзді. А театралізовані вистави, танці і гуляння, святкові пісні та обряди доповнюють уявлення про життя наших предків. Тут можна почути автентичну українську музику і навіть спробувати історію на смак. Прямо там, на території музею відвідувачам запропонують скуштувати оригінальні страви за старовинною рецептурою традиційної української кухні.

У Пирогово добре відстежуються особливості побуту жителів конкретних регіонів. У тому числі оригінальні будматеріали тих часів, автентичні конструкції споруд, справжній господарський інвентар, одяг, предмети побуту. Одна з родзинок музею – садиба онука старшого брата Тараса Шевченка. У ній знаходяться особливі експонати: особисті речі та сімейні фотографії Кобзаря.

Ви побачите

Більше сотні будинків з різних регіонів і часів зібрані в одному з найбільших музеїв Європи. У «колекції» Пирогово представлені 8 храмів, 3 дзвіниці, 3 кузні, 18 млинів, господарські будівлі, сільська школа та інші архітектурні експонати. Не обійшлося і без корчми, де запропонують страви української кухні і справжню горілку.

Все це викликає незмінний інтерес туристів з різних країн. Оглянути всі експозиції за один день досить складно, оскільки довжина екскурсійних маршрутів більше 12 км. Але музей відкритий цілий рік, і з користю відпочити тут можна в будь-який час. А якщо екскурсія співпаде зі святом або ярмарком, позитивних емоцій і неймовірних вражень буде ще більше.

І незважаючи на те, що в Пирогово завжди людно, величезна територія музею дозволяє всім почувати себе комфортно. Постійні відвідувачі рекомендують взяти з собою зручне взуття для піших екскурсій, покривало або плед для сімейного відпочинку на лоні природи – крім експозиції етнографічних експонатів. Церкви в цьому знаменитому музеї діють. Тому відвідувачкам краще захопити на екскурсію косинку або хустку.

Пирогово ще й чудовий ландшафтний парк. Для кожного музейного об’єкта відтворений куточок місцевості, ідентичний оригінальному: смерекові ліси, тінисті болітця, вишневі сади, пахучі луки і поля. Все це гармонійно поєднується з народною українською атрибутикою, оживляючи старовинні легенди і повір’я.

Подорож по музею – це неймовірно цікава, захоплююча екскурсія серед білосніжних хаток під солом’яною стріхою, золотистих зрубів, кам’яних будинків, вітряків і колісних млинів на березі річки. Коні, що пасуться і кози, аромати української кухні, фольклорні фестивалі та ярмарки дають уявлення про життя наших пращурів, з «повним зануренням». Сюди приїжджають за позитивом і незабутніми враженнями. І, звичайно, за сувенірами.


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори