Екскурсія в Пархомівку

parhomovka1

Садиба Підгоричані – автобусна екскурсія з Кременчука в село Пархомівка на стику Сумської, Полтавської та Харківської областей.У вартість входить:

  • Проїзд комфортабельним автобусом по маршруту
  • Екскурсійний супровід по маршруту
  • Страхування пасажирів

У вартість не входить:

  • Вхідні квитки
  • Особисті витрати
  • Харчування

Екскурсія в Пархомівку з Кременчука

На межі Сумської, Полтавської та Харківської областей, в Краснокутському районі, в долині річки Котельви розташоване село Пархомівка. Перша документальна згадка про нього відноситься до 1688 року. Пархомівський хутір належав охтирському полковнику І. Перехрестову.

Головні пам’ятки села відносяться до періоду роду Підгоричані в історії Пархомівки. У 1802 році будується Покровська церква в стилі класицизму. Однак справжня окраса населеного пункту – садиба Підгоричані. Вона зведена в 1780-х роках теж в класичному стилі. Нині в його стінах розташовується історико-художній музей.

Пархомівка відома своїм художнім музеєм, який розташовується в колишній графській садибі. Історія створення музею не менш цікава, ніж історія села. Він був утворений в 1955 році при Пархомівський середній школі. Його засновник – учитель історії А.Ф. Луньов. Завдяки співпраці А.Ф. Луньова з Державним Ермітажем, Третьяковською галереєю, Об’єднанням музеїв Московського Кремля, музеями Харкова, творчими спілками, відомими художниками – музей має унікальну колекцію (понад 6,5 тис. експонатів), різноманітну за складом, значну за змістом і художнім надбанням. У зібраннях музею зберігаються твори живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва, цінні матеріали з археології та етнографії. В експозиціях музею представлені твори західноєвропейського і східного, українського і російського мистецтва, в тому числі таких відомих у світі художників, як Ф.Боля, Д.Піранезі, П.Пікассо, В.Верещагін, Т.Шевченко, І.Шишкін, К. Крижицький, А. Архипов, В. Маяковський, М. Сарьяна, Т.Яблонська та багато інших.

Частиною графського маєтку Підгоричані є Свято-Покровська церква. Перший дерев’яний храм в Пархомівці був заснований ще в 1704 році, на її місці граф І. Підгоричані після 1769 року побудував п’ятикупольну дерев’яну церкву, а в 1808 році вдова графа В. Підгорічані вирішила звести нову кам’яну церкву – однокупольний храм в стилі класицизму. Цікава особливість архітектури Покровської церкви – дві дзвіниці. Церква лише частково схожа на православну. Це своєрідний синтез готики, східних (азіатських) архітектурних традицій та язичницьких культових форм.

Тож не зволікайте та зарезервуйте квитки на нашому сайті в необхідній Вам кількості. Екскурсія в Пархомівку з Кременчука вразить будь кого.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори