Екскурсія в Наталівку

Незабутня Наталівка – автобусний тур з Кременчука в колишній маєток «Наталівка» цукрозаводчика П.І. Харитоненко в с.Володимирівка Харківської області.


У вартість входить:

  • Проїзд комфортабельним автобусом по маршруту
  • Екскурсійний супровід по маршруту
  • Страхування пасажирів

У вартість не входить:

  • Вхідні квитки
  • Особисті витрати
  • Харчування

Екскурсія в Наталівку з Кременчука

«Наталівка» – маєток цукрозаводчика П.І. Харитоненко в с.Володимирівка Харківської області. Наталівський парк охороняється, як державний пам’ятник садово-паркового мистецтва.

На початку 80-х років XIX століття І. Харитоненко, син селянина, заснував на березі Мерчика свою садибу і назвав її Наталівка на честь своєї молодшої внучки. Двоповерховий будинок з балконом повитим зеленню, прекрасний парк – стали улюбленим місцем проживання всієї великої родини. Всі будівлі і навіть алеї парку були електрофіковані. Були споруджені оригінальні стайні з манежем і різні «фазанарії», «козлятник», «пташники» і т.д. Вихованці Наталіївського кінного заводу були добре відомі на московських іподромах. Від парадного в’їзду через весь парк простяглася каштанова алея. Взагалі, природне багатство Наталівки вражає.

Парадний в’їзд оформлений у вигляді широкої арки, яку вінчає стрільчатий дах. Потужні стіни, ковані ворота, сторожка з вузькими віконцями – придають цій споруді разючу подібність із середньовічними замками. Збереглися західні ворота садиби, будинок економа, який охороняють мармурові леви. Особливо цікава водонапірна вежа. Вона дає повне уявлення про красу садиби. На лускатому даху водонапірної башти можна побачити вирізаних з жерсті дивовижних драконів.

Але найбільш примітною і головною прикрасою Наталівки є унікальний Свято-Преображенський храм. Цей невеликий храм з куполом-цибулькою, причаївся в самому центрі парку, ідеально вписавшись у навколишнє середовище.
Цікавий факт – у Франції, біля Ніцци на березі Середземного моря, була побудована точна копія Наталіївської церкви.
В процесі посадки парку Наталівка виявилося, що грунт там не дуже хороший для екзотичних фруктових дерев. Тому в 10 кілометрах від палацу почали зводити комплекс терас, де планувалося вирощувати невелику кількість фруктової екзотики. Тераси, більш відомі в народі як «співаючі», розташовані в с. Городнє. В’їзд на центральну площу села вінчають ворота. Співаючими тераси названі тому, що ближче до їх центру звуки посилюються. І за легендою, перебуваючи на третьому ярусі, можна чути шепіт.

Автобусна екскурсія в Наталівку з Кременчука це чудова нагода відвідати цей державний пам’ятник садово-паркового мистецтва. Замовляйте подорож на нашому сайті або за вказаними телефонами.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори