Чернігівщина історична

Чернігівщина історична
750
Чернігівщина
1 активний день

Чернігівщина історична. Відвідування національного історико-культурного заповідника Качанівка, Густинського монастиря і Сокирського палацово-паркового комплексу з Кременчука, Світловодська та Горішніх Плавнів


У вартість входить:

  • Проїзд комфортабельним автобусом по маршруту
  • Екскурсійний супровід по маршруту
  • Вхідні квитки+екскурсія
  • Страхування пасажирів

У вартість не входить:

  • Особисті витрати
  • Харчування

Програма Чернігівщина Качанівка

ЧасОпис
06:00Збір групи на Амсторі
6:15Виїзд з Кременчука
10:00-12:00Відвідування Палацово-Паркового комплексу Качанівка
13:00-14:30Відвідування Густинського монастиря
15:00-17:00Відвідування Сокирського палацово-паркового комплексу
21:30Прибуття до Кременчука


Чернігівщина

Качанівка – Національний історико-культурний заповідник

 

Перші згадки про Качанівку датуються 1742 роком, коли Ф. Качановський купив хутір у ніжинського грека і заснував маєток. В даний час тут знаходиться національний історико-культурний заповідник. Це єдиний палацово-парковий ансамбль який зберігся практично в повному обсязі: розкішна будівля палацу, господарські будівлі, флігелі, вежі і служби, Георгіївська церква.

Садово-парковий комплекс в 560 гектарів вражає мальовничістю і продуманістю композицій: декоративні садові скульптури і споруди, найбільший пейзажний парк з озерами і павільйонами, містками і альтанками, гірками і «романтичними руїнами». Загальна протяжність паркових доріжок становить близько 60 км.

У період володіння маєтком сім’єю Тарновських, Качанівка стала потужним культурним центром. В Качанівському альбомі для гостей зібрано понад шестисот автографів, багато з яких належать відомим культурним діячам. Серед відвідувачів маєтоку були Тарас Шевченко, І. Рєпін, М. Глинка, Марко Вовчок, М. Гоголь, В. Жуковський та інші знамениті гості. Тут було написано багато літературних та музичних шедеврів. Качанівку зображували на своїх полотнах К.Маковскій, І. Рєпін, В. Штернберг.

На території садиби діють тематичні експозиції. У тому числі – виставки українських ікон і предметів побуту Качанівського замку.

Чернігівщина та національний історико-культурний заповідник Качанівка подарують багато вражень, та спогадів.

Густинський монастир

Густинський монастир знаходиться на мальовничих околицях міста Прилуки. Це видатний архітектурний пам’ятник українського бароко. Монастир має багату історію з безліччю трагічних собитій.

Спочатку обитель була розташована на лісистому острові, утвореному річкою Удай. Тут в 1600 році ієросхимонах Іоасаф зрубав першу дерев’яну церкву Пресвятої Живоначальної Трійці. Однак пожежа знищила монастир. Видовище було настільки жахливим, що відбудовувати комплекс вирішили в іншому місці.

Центральним храмом став п’ятибанний Троїцький собор, закладений в 1672 році. Трохи пізніше, разом з будівництвом оборонних стін, були зведені Михайлівська та Катерининська церкви. У комплекс також входять трапезна, Петропавлівська і Воскресенська церкви.

Густинський монастир в той час був осередком культури і літературним центром. Тут з’явився Густинський літопис, в якому вперше було охопилено історію України від найдавніших часів по 1597 рік. У монастирі панує особлива, унікальна атмосфера, що розташовує до молитви і споглядання. Центральна святиня – це чудотворний лик Смоленської Пресвятої Богородиці.

Тепер тут відроджено жіноча обитель «в ім’я Святої Живоначальної Трійці».

Сокирський палацово-парковий комплекс

У 1825 році, за наказом Прилуцького полковника Павла Галагана, було розпочато будівництво садиби в селі Сокиринці. Одночасно вікові дуби були перетворені в прекрасний парк з озером і алеями, альтанкою-ротондою і готичним і червоним мостами.

Білосніжний палац зведений в центрі парку. Це компактне двоповерхова будівля увінчана декоративним куполом. Комплекс об’єднує три корпуси в традиційному для маєтків того часу стилі. Головний фасад прикрашений величним восьмиколонним портиком, а з боку парку – портиком в шість колон.

Серед господарських будівель особливо виділялася оранжерея, що складається з декількох споруд. У минулому в садибі знаходилась велика художня галерея, багата колекція якої стала основою для Чернігівського художнього музею.

Останній представник роду уславився меценатом і громадським діячем. У нього гостювали П. Чубинський, П. Куліш, Т. Шевченко. Г. Галаган був покровителем відомому українському кобзареві Остапу Вересаю. У кімнаті-музеї зібрано безліч цікавих історико-етнографічних матеріалів та експонатів, присвячених Вересаю і життя села.

Історична Чернігівщина – Качанівка, Сокирський палацово-парковий комплекс та Густинський монастир не залишить байдужим нікого.


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори